Home » Aktualności » Płomień zdeklasował lidera!

W pierwszym spotkaniu po wznowieniu rozgrywek drugoligowych drużyna UKS Płomień Limanowa podejmowała lidera tabeli KSTS MOSiR Karpaty Krosno.
Mecz rozpoczął się od dwóch pewnych zwycięstw zawodników Płomienia. W pierwszym spotkaniu na stole numer jeden po pierwszym przegranym secie, kolejne trzy padły łupem Bartosza Sułkowskiego. Dawid Kosmal podwyższył prowadzenie na 2-0 pokonując Michała Jurczaka bez straty seta. Pierwszy mecz w tym sezonie po czterech latach przerwy w rozgrywkach drugiej ligi zanotował trener i prezes klubu, Albert Golonka a po drugiej stronie stołu stanął Szymon Sporek. Jego spotkanie miało podobny przebieg jak spotkanie Bartosza. Po pierwszym, przegranym secie, po wielu widowiskowych akcjach wygrał kolejne odsłony i wynik stał się bardzo optymistyczny dla Płomienia.  W kolejnej partii Jakub Michalczyk po dwóch wygranych setach, stracił dwa kolejne, aby w decydującej rozgrywce powrócić do swojej świetnej gry i Limanowska drużyna prowadziła już 4-0.

W meczach deblowych obie drużyny podzieliły się punktami. Para Dawid Kosmal i Bartosz Sułkowski pokonali Szymona Sporka i Jacka Flaumenhafta 3-1, a Jakub Michalczyk z Pawłem Błąkałą ulegli Jakubowi Chmielowskiemu i Michałowi Jurczakowi 1-3. 

Kolejną partią singlową na pierwszym stole był zacięty pojedynek pomiędzy Bartoszem Sułkowskim i Jakubem Chmielowskim, który zakończył się zwycięstwem Bartosza 3-2. Dawid Kosmal w swoim pojedynku z Szymonem Sporkiem stracił jednego seta i Płomień prowadził już 7-1. W ostatnich spotkaniach Jakub Michalczyk pokonał Jacka Flaumenhafta 3-1 a Paweł Błąkała w pięciosetowym pojedynku okazał się lepszy od Michała Jurczaka, kończąc spotkanie zwycięstwem zawodników z Limanowskiej drużyny rewelacyjnym wynikiem 9-1. Dzięki temu znacząco wzrastają szansę w walce Płomienia o udział w rozgrywkach wyższej klasy rozgrywkowej (I liga) w kolejnym sezonie.

Serdecznie dziękujemy głównym sponsorom klubu: Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Biedzie, firmie Joniec – Mieczysław Joniec , Gold Drop –  Stanisław Gągała, ASB Construction – Andrzej Biernat, firmie Midrew – Paweł Michura,  firma Aga Sport – Bożena Waldowska, firmie Laskopol – Roman Dudek oraz wszystkim firmom i osobom, które wspierają działalność naszego klubu: Mechanika Diagnostyka Pojazdowa – Wajda , firmie DoratexMZGKiM Limanowa , firmie BdArt, firmie Delikatesy Centrum Łososina Górna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *