Home » Aktualności » Sukces Płomienia w Zawodach Ogólnopolskich

W dniach 7-9.12.2018 r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Był to drugi cykl rozgrywek, w których wystąpili najlepsi zawodnicy rocznika 2004 i młodsi. Limanowski klub reprezentowali: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski, w kadetkach Julia Domiter oraz Natalia Mensfeld.

Zmagania rozpoczął piątkowy turniej kwalifikacyjny w którym wystąpiła Natalia Mesfeld i Julia Domiter. Niestety zawodniczki Płomienia nie awansowały do turnieju głównego. Lepiej spisali się kadeci. Dawid oraz Miłosz awansowali do turnieju głównego ze swoich grup z 1 miejsca, a Karol z 2 miejsca. Ostatecznie Miłosz Sawczak zakończył rywalizacje na 7 miejscu, a Karol Sułkowski na 21 miejscu.

Faworyt turnieju Dawid Kosmal udowodnił, że wciąż jest w ścisłej czołówce Polski w kategorii kadeta. Zawodnik UKS Płomień Limanowa po bardzo dobrym występie w fazie grupowej, pewnie zmierzał do finału. Kolejno pokonał w 1/32 Mateusza Rutkowskiego z Dekorglass Działdowo, w 1/16 Jakuba Należytego z UKS Return Piaseczno, w 1/8 Alana Kulczyckiego Olimpia – Unia Grudziądz, w półfinale Michała Gawlasa MKS Czechowice – Dziedzice. W meczu finałowym zmierzył się z Miłoszem Redzimskim– zawodnikiem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mecz finałowy był bardzo zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Niestety Dawid Kosmal przegrał 4-2, ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim 2 miejscu.

Po 2 turniejach ogólnopolskich 3 zawodników ( Dawid Kosmal, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski) ma tę samą liczbę punktów. Sukcesy naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej przyczyniły się do nawiązania współpracy z firmą ASB Construction – Andrzeja Biernata. Bardzo dziękujemy za pomoc i liczymy na udaną współpracę! Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym wciąż możemy rywalizować na arenie ogólnopolskiej na najwyższym poziomie !

Urząd Miasta Limanowa, Firma Joniec, Firma Midrew, Firma Laskopol, ASB Construction, Mechanika i Diagnostyka Pojazdów „WAJDA„, Firma Doratex, MZGKiM Limanowa, Firma Aga Sport, Elektrical, BdArt, Delikatesy Centrum Łososina Górna, Firma Budowlana Kris , MOS PL Limanowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *