Home » Aktualności » Dawid Kosmal Ze Srebrem w Zawodach Ogólnopolskich !

W dniach 12-14.10.2018 r. w  Centrum Sportu Bronowianka w Krakowie odbył się I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Był to pierwszy cykl rozgrywek, w których wystąpili najlepsi zawodnicy rocznika 2004 i młodsi. Limanowski klub reprezentowali: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski,  w kadetkach Julia Domiter  oraz Natalia Mensfeld.

Zmagania rozpoczął piątkowy turniej kwalifikacyjny w którym wystąpiła Natalia Mensfeld. Niestety do awansu zawodniczce Płomienia zabrakło jednego meczu. Julia Domiter w sobotniej rywalizacji zajęła 3 miejsce w grupie, co skutkowało brakiem awansu do turnieju głównego. Zakończyła rywalizacje w przedziale miejscowym 33-40.

Lepiej spisali się kadeci. Dawid oraz Miłosz awansowali do turnieju głównego ze swoich grup z 1 miejsca, a Karol z 2 miejsca. Ostatecznie Miłosz Sawczak zakończył rywalizacje na 14 miejscu, a Karol Sułkowski na 16 miejscu.

Faworyt turnieju Dawid Kosmal udowodnił, że wciąż jest w ścisłej czołówce Polski w kategorii Kadeta. Zawodnik UKS Płomień Limanowa po bardzo dobrym występie w fazie grupowej, pewnie zmierzał do finału, gdzie pokonał odpowiednio: w 1/16 Juliusza Gulbę, w 1/8 Alana Kulczyckiego (OLIMPA – Unia Grudziądz), w ćwierćfinale Mateusza Żelengowskiego( KU AZS US Zielona Góra) , w półfinale Bartłomieja Skórko (JKTS Jastrzębie-Zdrój). W meczu finałowym zmierzył się z Mateuszem Zalewskim – zawodnikiem ZKS Zielona Góra. Mecz finałowy był bardzo zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie technicznym. Niestety Dawid Kosmal przegrał 4-2, ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim 2 miejscu.  

Dzięki dobremu występowi w dzisiejszym turnieju Dawid Kosmal z pewnością wystąpi w Kadrze Narodowej podczas  Slovak Cadet Open, ITTF Jnior Circuit w dniach 02-04. 11.2018r.

Sukcesy naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej przyczyniły się do nawiązania współpracy z firmą ASB Construction – Andrzej Biernat, która zajmuje budownictwem. Bardzo dziękujemy za pomoc i liczymy na udaną współpracę!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym wciąż możemy rywalizować na arenie ogólnopolskiej na najwyższym poziomie !

Urząd Miasta Limanowa, Firma Joniec, Firma Midrew, Firma Laskopol, ASB Construction,  Mechanika i Diagnostyka Pojazdów “WAJDA“, Firma Doratex, MZGKiM LimanowaFirma Aga Sport,  Elektrical, BdArt,  Delikatesy Centrum  Łososina GórnaFirma Budowlana Kris MOS PL Limanowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *