Home » Aktualności » Płomień Limanowa Drużynowym Wicemistrzem Polski !

Zawodnicy UKS Płomień Limanowa zdobyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików. Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski oraz Filip Golonka stanęli na II stopniu podium. Drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii młodzików odbyły się w Zielonej Górze. Z zawodnikami przebywali trenerzy: Albert Glonka, Zdzisław Sułkowski.

Płomień w fazie grupowej wygrał wszystkie trzy spotkania i awansował do ćwierćfinału. Po dwóch zwycięstwach w fazie pucharowej limanowska ekipa dotarła do finału. Tam po zaciętym pojedynku z ZKS Drzonków – Zielona Góra ulegli 1-3.

W rywalizacji udział wzięło 32 drużyny. Dzisiaj i jutro w Zielonej Górze toczyć się będą pojedynki w grze deblowej i indywidualnej. O medale walczyć będzie Miłosz Sawczak i Karol Sułkowski.

Podczas drużynowego turnieju Mistrzostw Polski zawodnicy UKS Płomień Limanowa wykazali wielką wolę walki, a także ogromne skupienie i koncentracje w szczególności w meczu półfinałowym i finałowym. Te dwa mecze stały na bardzo wysokim poziomie i miały różne zwroty akcji. Wielkie wsparcie oraz pomoc zawodnicy mieli od limanowskich trenerów: Wojciecha Kosmala, Zdzisława Sułkowskiego i Alberta Golonki.

Serdecznie dziękujemy głównym sponsorom klubu, bez których pomocy tak liczne sukcesy nie byłyby możliwe: Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Biedzi, firmie Joniec – Mieczysław Joniec , firmie Midrew – Paweł Michura,  firma Aga Sport – Bożena Waldowska, firmie Laskopol – Roman Dudek oraz wszystkim firmom i osobom, które wspierają działalność naszego klubu: Mechanika Diagnostyka Pojazdowa – Wajda , firmie DoratexMZGKiM Limanowa , firmie BdArt, firmie Delikatesy Centrum Łososina Górna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *