Home » Aktualności » Sukces Kingi Kosmal – Coraz Bliżej Reprezentacji Polski?

Tenis stołowy. Kinga Kosmal (UKS Płomień Limanowa) zdobyła trzecie miejsce podczas II Grand Prix Polski Kadetów, które odbyły się w Brzegu Dolnym. W ogólnopolskim turnieju wystąpili również inni reprezentanci Płomienia: Bartosz Sułkowskim i Kinga Chyl.

Przed turniejem Kinga Kosmal rozstawiona była z nr 11. Po bardzo dobrej grze pokonała  Sandrę Kozioł (Podwawelski Kraków) 4-0, następnie Agatę Szczukę (LUKS Chełmno) 4-3 oraz Wiktorie Szymurę (Politechnika Śląska Gliwice) 4-1. Od Kingi w półfinale lepsza okazała się Julia Ślązak (wygrała 4-1, MKS Jedynka Łódź), która została zwyciężczynią turnieju. Jest to wieki sukces zawodniczki Płomienia. Kinga zajęła ostatecznie miejsce 3-4, wraz z Anną Węgrzyn (Śnieżnik Stronie Śląskie) zdobywając 140 punktów w klasyfikacji końcowej.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Bartosz Sułkowski, który zdobywając 80 pkt. uplasował się na pozycji 21-24. Jest to bardzo dobra lokata, gdyż Bartosz ma dopiero 11 lat. W turnieju brała udział również  Kinga Chyl, która zakończyła swój udział w turnieju na miejscu 65-86.

– Jest to największy sukces Płomienia w tego typu imprezie – powiedział trener UKS Płomień, Albert Golonka. – Dzięki takim występom Kinga jest coraz bliżej reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej.

źródło: limanowa.in