Home » Aktualności » Dawid Kosmal 3 w Deblu, 5 Indywidualnie – A Cały Sezon Kończy na 2 Miejscu !

W dniach 04-06.05.2018 r. w Luboniu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów – w Ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział dwóch zawodników
Płomienia: Dawid Kosmal oraz Julia Domiter. Dawid rozpoczął turniej bardzo dobrze – do ćwierćfinału doszedł ze stratą tylko jednego seta. W meczu z Patrykiem Lewandowskim po zaciętym boju zawodnik UKS Płomień przegrał 4:3 i tym samym uplasował się na 5 miejscu. W parze z Szymonem Kolasą (KS Gorce Nowy Targ) stanął na 3 stopniu podium.
Pomimo braku medalu w turnieju indywidualnym Dawid utrzymał miejsce w ogólnopolskim rankingu na podium po całym sezonie i tym samym zostanie powołany na Puchar Świata do Cetniewa – Turniej ITTF oraz Mistrzostwa Europy do Rumunii. Cały sezon młody zawodnik zakończył na 2 miejscu spośród 792 zawodników listy ogólnopolskiej . Warto dodać ze Dawid jest kadetem dopiero pierwszy rok. 

Uroczystość zakończyło wręczenie oznaczeń kół Olimpijskich. W imieniu prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego odznaczenie Koła Olimpijskiego wręczyła Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska – odznaczenie to otrzymał Dawid Kosmal. Gratulujemy !

Julia Domiter zakończyła turniej na miejscu 17 – było to najwyższe miejsce Julii w tym sezonie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach !

Sezon, który właśnie się kończy był bardzo udany dla całego klubu. A nie było by to możliwe bez sponsorów, którzy umożliwili wyjazdy na turnieje w całej Polsce oraz za granicą. Serdecznie dziękujemy głównym sponsorom klubu: Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Biedzie, firmie Joniec – Mieczysław Joniec , firmie Midrew – Paweł Michura,  firma Aga Sport – Bożena Waldowska, firmie Laskopol – Roman Dudek oraz wszystkim firmom i osobom, które wspierają działalność naszego klubu: Mechanika Diagnostyka Pojazdowa – Wajda , firmie DoratexMZGKiM Limanowa , firmie BdArt, firmie Delikatesy Centrum Łososina Górna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *