Home » Aktualności » Pożegnanie Jorgena Perssona – mecz LOTTO superligi

Jörgen Persson, jeden z najwybitniejszych tenisistów stołowych w historii, żegna się z LOTTO Superligą. Szwed, reprezentujący barwy Palmiarni Zielona Góra, ostatni raz wystąpił we wtorkowym spotkaniu z Wartą Kostrzyn. Mecz odbył się w hali „Solne Miasto” w Wieliczce.
 
 
52-letni Persson ma w dorobku pięć tytułów mistrza świata – jeden indywidualny w 1991 roku i cztery drużynowe. Był też dziewięciokrotnym mistrzem Europy w grze pojedynczej, podwójnej i drużynowo. W zielonogórskim klubie grał w trzech poprzednich sezonach.
 
– Jörgen już wycofuje się z zawodowego grania, bierze jeszcze udział w turniejach pokazowych, więc postanowiliśmy go uroczyście pożegnać. Jako miejsce rozegrania tego meczu wybraliśmy Wieliczkę, bo nasz klub od dawna współpracuje z tym miastem. Spotkania tam są zawsze bardzo dobrze zorganizowane i cieszą się dużym zainteresowaniem – powiedział inny zasłużony zawodnik zielonogórskiego klubu Lucjan Błaszczyk, który także po tym sezonie zakończy swoją karierę.
Mecz był bardzo wyrównany, mimo zwycięstwa 3-0 dla Zielonej Góry początkowe partie zapowiadały prowadzenie zawodników Warty Kostrzyn. 
Wyniki gier:
Taku Takakiwa – Bogusław Koszyk 3:2 (9:11, 9:11, 11:9, 11:1, 11:9),
Lucjan Błaszczyk – Daniel Bąk 3:2 (10:12, 10:12, 11:5, 13:11, 11:7),

Jörgen Persson – Jakub Perek 3:1 (15:13, 9:11, 11:8, 15:13). 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *