Home » Aktualności » Miłosz Sawczak 3 Młodzikiem w Polsce !

W dniach 29.09-1.10.2017r. odbył się I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany na obiektach Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie.

Zmagania rozpoczęły piątkowe eliminacje, prowadzone z podziałem na grupy. W sobotę do rywalizacji włączyli się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom w ogólnopolskim rankingu po sezonie 2016/2017 w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

Nasz klub reprezentowali Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski oraz Filip Golonka.

O tym, że zawodnicy Płomienia grają na najwyższym poziomie w swoich kategoriach wiekowych świadczy dzisiejszy sukces Miłosza Sawczaka, który udowodnił że może rywalizować z najlepszymi tenisistami ze znanych ośrodków sportowych. Miłosz pewnie wygrywał kolejne mecze, dopiero w półfinale nieznacznie przegrał z Mateuszem Zalewskim (ZKS Drzonków), rozstawionym z nr 1  2-3. Ostatecznie zajmując miejsce na 3 stopniu podium.

Równie dobrze spisał się Karol Sułkowski, który po bardzo dobrej grze w całym turnieju dopiero w ćwierćfinale musiał uznać wyższość kolegi z drużyny. Karol przegrał z Miłoszem 3-0, a następnie w meczu o 5 miejsce pokonał rozstawionego z nr 2 Alana Kulczyckiego ( ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz ) 3-0.

Filip Golonka po wyjściu z grupy, przegrał swój mecz o wejście do turnieju głównego.

Serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom!

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów: Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, pani Bożeny Waldowskiej (firma Aga Sport), pana Mieczysława Jońca – szefa firmy Joniec, Pawła Michury – Producenta Stolarki Budowlanej „Midrew” oraz Romana Dudka szefa Zakładów Mięsnych Laskopol z Limanowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *