Home » Aktualności » Dawid Kosmal Najlepszym Młodzikiem w Polsce !

Kamil Stoch zapytany o przepis na sukces odpowiedział niedawno: „Ciężka praca połączona z wiarą w siebie. Te dwa składniki wymieszać i dodać dużą ilość (nie żałować) radości z tego co się robi.”

Dawid Kosmal wykorzystał te nauki w 100% pokonując wszystkich rywali na III Grand Prix Młodzików w tenisie stołowym. Turniej był rozgrywane w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku w dniach 10-12 marca 2017.

UKS „Płomień”, który ściśle współpracuje z ZSS nr 4, reprezentowało czterech zawodników Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Julia Domiter, a także Karol Sułkowski.

Do zwycięstwa doprowadził Dawida szereg zaciętych pojedynków m.in w półfinale z Miłoszem Redzimskim (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w finale z Filipem Krzywniakiem (ZKS Drzonków).  Dla Dawida pokonanie Redzimskiego było rewanżem za porażkę w II Grand Prix, które miało miejsce w listopadzie zeszłego roku w Limanowej. Pozostali zawodnicy „Płomienia” walczyli równie zaciekle, Miłosz Sawczak uplasował się na 17 miejscu, Karol Sułkowski na 19., a Julia Domiter  w przedziale miejscowym 20-24. Wyniki te imponują, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że w zawodach startowało łącznie 241 zawodników z całej Polski.

Kariera Dawida Kosmala nabiera rozpędu, po raz kolejny udowodnił, że potrafi wygrywać z najlepszymi. Do sukcesu Dawida przyczynili się w dużej mierze jego trenerzy Wojciech Kosmal oraz Albert Golonka, wspierający rozwój zawodnika już od wielu lat.  Profesjonalizm młodego sportowca został doceniony przez sponsorów. Dawid jest wspierany przez firmę Aga Sport z Gliwic, przedstawiciela niemieckiej firmy Andro, produkującej odzież oraz sprzęt sportowy. 

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów: pani Bożeny Waldowskiej (firma Aga Sport), pana Mieczysława Jońca – szefa firmy Joniec, Pawła Michury – Producenta Stolarki Budowlanej „Midrew”, Romana Dudka szefa Zakładów Mięsnych Laskopol z Limanowej oraz Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *