Home » Aktualności » Podwójne Mistrzostwo Województwa

W dniu 9 kwietnia 2016 roku w Zakliczynie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików w tenisie stołowym. W zawodach zwyciężyli: Paulina Kita (UKS Płomień Limanowa) – gra pojedyncza młodziczek, Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa) – gra pojedyncza młodzików, Zuzanna Kowalczyk/Kamila Małysiak (obie KS Gorce Nowy Targ) – gra podwójna młodziczek oraz Szymon Kolasa/Maciej Kowalkowski (obaj KS Gorce Nowy Targ) – gra podwójna młodzików.

Limanowski klub UKS Płomień Limanowa reprezentowali: Paulina Kita, Dawid Kosmal, Julia Domiter, Filip Golonka, Karol Sułkowski oraz Marcin Olesiak. Znakomicie spisali się Dawid Kosmal oraz Paulina Kita, którzy zostali Indywidualnymi Mistrzami województwa małopolskiego. Po raz pierwszy w historii naszego klubu udało się zdobyć dwa złote medale w kategorii młodzików i młodziczek na szczeblu wojewódzkim.

Julia Domiter zajęła miejsce w przedziale 3-4,  Karol Sułkowski miejsce w przedziale 9-12, Filip Golonka oraz Marcin Olesiak miejsce w przedziale 25-32.

W grze podwójnej Paulina Kita /Julia Domiter zajęły 2 miejsce. W kategorii chłopców  Dawid  Kosmal /Damian Korczak (UKS Rokicie Szczytniki) zajęli 2 miejsce. Wojciech Bogacz /Karol Sułkowski zajęli miejsce w przedziale 3-4.Filip Golonka/Marcin Olesiak zajęli miejsce w przedziale 9-16.

Albert Golonka, trener zawodników powiedział :“Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników, a w szczególności ze świetnej gry Dawida i Pauliny. Podwójne mistrzostwo województwa, które wywalczyli świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach zawodników Płomienia. Ciężki trening i wytrwałość przyniosła pożądany efekt. Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom raz jeszcze.”