Home » Aktualności » Udany sezon „Płomienia”…

Tak krótko można by skomentować świetne wyniki sportowe i organizacyjne tenisistów stołowych UKS PŁOMIEŃ w sezonie 2013/ 14. W powyższym stwierdzeniu kryje się systematyczna praca utalentowanych zawodników, doskonała grupa szkoleniowców oraz oddani sportowi działacze i sponsorzy. 10-cio miesięczny sezon tenisiści zakończyli pod koniec czerwca br. bardzo udanie na Mistrzostwach Polski w Brzegu Dolnym i Sopocie, zaliczając 85 zawodów na szczeblu województwa i kraju.

Znakomite wyniki zanotowali zawodnicy Płomienia
w indywidualnych i drużynowych turniejach na arenie wojewódzkiej  i ogólnopolskiej. Bartosz Sułkowski, Dawid Kosmal, Dawid Piechnik zdobyli złoty medal
w Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS – ów w kategorii młodzików, ten sam zespół na Drużynowych Mistrzostwach Polski PZTS wywalczył srebrny medal, a w grze podwójnej Bartosz Sułkowski i Dawid Kosmal zostali również wicemistrzami Polski.

            Kinga Kosmal należy do czołówki krajowej w kategorii kadetek. Potwierdziła to zdobywając V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, a wraz z koleżanką klubową Kingą Chyl zajęły również V miejsce w grze drużynowej.
W połowie sezonu Kinga została powołana dokadry narodowej i reprezentowała
nasz kraj w zawodach POLISH JUNIOR & CADET OPEN
ITTF PREMIUM JUNIOR CIRCUIT Cetniewo.

            Kinga Kosmal i Bartosz Sułkowski w zawodach Grand Prix Polski w swoich kategoriach zajmowali III i V miejsca,  a w Mistrzostwach Województwa zdobyli złote medale.  Wyniki te uplasowały ich na bardzo wysokich miejscach w rankingu PZTS – Kinga V m. na 621 sklasyfikowanych zawodniczek, a Bartek IX m. na 990 sklasyfikowanych zawodników.

Rewelacją  sezonu  w turniejach ogólnopolskich w kat. młodzików był Dawid Kosmal, który jest pierwszy rok żakiem / trzy lata młodszy od młodzików/. Wraz z kolegami w grach drużynowych na MP zdobył medale, a na  IMP młodzików zajął bardzo wysokie V miejsce, natomiast w  trzech turniejach Grand Prix Polski plasował się w czołówce, co pozwoliło mu zająć 11 m. w ogólnopolskim rankingu młodzików. Dawid  jest  Mistrzem Województwa w kat. żaków oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Do tych wspaniałych wyników dołączyła Karolina Wyczółkowska, która  zdobyła       I m. w kat. młodzieżowców oraz drużyna juniorów w składzie Dawid Rozum, Jakub Michalczyk i Krystian Gaik brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Województwa.

Również najmłodsi tenisiści dzielnie spisywali się w zawodach wojewódzkich – Julia Domiter brązowa medalistka Mistrzostw Województwa w grze indywidualnej i podwójnej żaczek, Marcin Olesiak – brązowy medal w grze podwójnej żaków, a także skrzaci Filip Golonka i Karol Sułkowski, który zdobył pierwsze i drugie miejsce w wojewódzkich turniejach.

W ogólnopolskim podsumowaniu PZTS wyników indywidualnych wszystkich kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn Płomień zajął 36 miejsce na 465 sklasyfikowanych klubów.

Bardzo dobrze spisały się młode zespoły w rozgrywkach ligowych.

Drużyna w składzie:  Krystian Gaik, Dawid Rozum, Jakub Michalczyk,  Albert Golonka – grający trener,  w III lidze/ krakowskiej/ uplasowała się na wysokim   III miejscu.

Również III miejsce  w IV lidze / sądeckiej/ zdobył pierwszy zespół  w składzie: Wojciech Kosmal, Kinga Kosmal, Dawid Kosmal, Grzegorz Olesiak, Krzysztof Kądziołka, Jan Olesiak, a drugi zespół w składzie: Mariusz Twaróg, Kacper Sułkowski, Bartosz Sułkowski, Mateusz Twaróg, Tomasz Nowak, Karolina Wyczółkowska, Dawid Piechnik zajęli IV miejsce.

Sukcesy zawodników są również sukcesami trenerów i osób towarzyszących /sparingpartnerów/, którzy szkolą na różnych płaszczyznach; od szkolenia wstępnego do szkolenia zaawansowanego w zależności od poziomu zawodnika. Wymaga to od tego zespołu dużych umiejętności metodyczno – technicznych oraz wzorowej organizacji całorocznego procesu szkolenia, zabezpieczenia udziału w licznych zawodach na terenie całej Polski. Szkolenie dla większości zawodników prowadzone jest 5 razy w tygodniu od września do czerwca z przerwą w lipcu oraz w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.  Pierwszym trenerem sekcji jest Albert Golonka, który gra w zespole III ligowym, także wspomaga klub w sprawach organizacyjnych, drugim trenerem jest Zdzisław Sułkowski, który wraz z Leszkiem Lachem sędziuję szereg zawodówa  sparingpartnerami są: Wojciech Kosmal, Wojciech Stanisz, Miłosz Sawczak, Jan Olesiak  Krzysztof Kądziołka.

Większość zawodników Płomienia to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy reprezentują bardzo udanie swoje szkoły, przyczyniając się do wysokich osiągnięć sportowych MOSPL w klasyfikacji wojewódzkiej szkół. SP nr 4
w Limanowej od kilku lat należy do czołówki krajowej.

W ubiegłym roku szkolnym 2013/14 uczniowie tej szkoły zdobyli V miejsce
w Mistrzostwach Polski SP, oraz IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju SP, w którym startowały 24 najlepsze szkoły w Polsce. W historii sportowej „czwórki” to najwyższy wynik, który osiągnęli: Dawid  Piechnik, Bartosz Sułkowski, Karol Sułkowski i Filip Golonka.

Klub wraz z ZSS nr 4 i Radą Rodziców w trakcie sezonu zorganizował kilkanaście imprez sportowych były to: turnieje tenisa stołowego na szczeblu powiatu, rejonu
i województwa, a także Festyn sportowo –rekreacyjny z wieloma atrakcjami dla dzieci
i młodzieży. Za działalność sportową w ubiegłym roku szkolnym Klub został odznaczony Medalem za Zasługi w Sporcie Szkolnym.

Uzyskane wyniki  sportowe i organizacyjne są piękną wizytówką: Klubu, ZSS nr 4, Miasta i regionu i wpisują się w pozytywny obraz naszego Miasta i regionu w Polsce.

Całość działalności klubu organizują oddani sprawie sportu  członkowie Zarządu –  Agata Kęska – wiceprezes, Zofia Faron- księgowa klubu, Wojciech Stanisz – sekretarz, Krzysztof Jaworski – członek na czele z prezesem Bartłomiejem Wójcikiem. Wspierają ich niektórzy rodzice, członkowie klubu. Bardzo dobrze układa się współpraca z Dyrekcją ZSS
nr 4, co także ma wpływ na sukcesy zawodników i uczniów.  Klub również na odrębnym koncie od kilku lat gromadzi środki dla potrzebującej naszej członkini i uczennicy. Klub posiada stronę internetową, która prowadzi zawodnik Krystian Gaik.

 Sportowcy oraz członkowie UKS – u Płomień składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli klub finansowo i rzeczowo. Dziękujemy Burmistrzowi Władysławowi Biedzie i Radzie Miasta za przydzieloną dotację, Prezesowi Banku Spółdzielczego Adamowi Dudkowi, Wójtowi Gminy Władysławowi Pazdanowi, Eugeniuszowi Wojakowi – Firma Wolimex, Firma Salam, Firmie Doratex, Firmie Midrew, Firmie Stolarskiej „Zając”   Firmie Mechanika Pojazdowa – E i T Wajda oraz osobom, które wpłaciły na klub 1% podatku.

Środki pozyskane od sponsorów są niewystarczające, dlatego w pewnej części uzupełniane są przez rodziców  zawodników. Klub jest organizacją pożytku publicznego – zwracamy się
z prośbą o pomoc, którą  Klub wykorzysta dla prowadzenia systematycznego szkolenia a przede wszystkim dla zabezpieczenia udziału  utalentowanych zawodników we współzawodnictwie wojewódzkim i ogólnopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *