Home » Aktualności » Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole!

          W dniu 17.11.2021 r. w Szkole Podstawowej w Młynnem miała miejsce impreza “Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Odbyła się ona dzięki sponsorom: Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego, Ministerstwu Sportu, UKS “Płomień” Limanowa, ZSP nr 4 w Limanowej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem – Bożenie Golonce oraz  partnerom klubu – firmom: Joniec, Fakro, Laskopol, Gold-Drop, ASB-Construction, Midrew.

Wydarzenie sportowe, które miało na celu upowszechnienie  tenisa stołowego, zgromadziło w sali gimnastycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Młynnem klas 1-3 oraz młodych adeptów tenisa stołowego z UKS “Płomień” Limanowa, którzy są uczniami szkoły, w której odbył się pokaz – Dawid Dygas oraz Jarosław Ubik. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie sylwetki Bartosza Sułkowskiego – mistrza tenisa stołowego, którym jest wychowanek naszego klubu.

Podczas spotkania nie tylko zapoznano uczestników z różnymi technikami gry w tenisa stołowego, ale także odbył się pokaz gry Bartosza Sułkowskiego z trenerem Albertem Golonką, podczas którego trener prowadził instruktaż dotyczący sposobów odbicia piłeczki, ustawienia przy stole oraz pracy nóg. Zostały zaprezentowane podstawowe techniki gry takie jak: półwolej z forhendu i bekhendu, topspin z forhendu i bekhendu, blok forhend, bekhend, gra w obronie w 2 strefie. Gościem specjalnym wydarzenia był Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut.

Po pokazie swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy UKS Płomień Limanowa, którzy chodzą do szkoły, w której odbył się spektakl. Dzieci z podstawówki z Młynnego także miały szansę spróbować swoich sił przy stole tenisowym.

Na zakończenie uroczystości każde dziecko zostało nagrodzone prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami były pod wielkim wrażeniem niezwykle widowiskowego programu, świadczyły o tym gromkie brawa i częste owacje dla zawodników. 

trenerzy UKS Płomień Limanowa : Albert Golonka, Zdzisław Sułkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *