Home » Aktualności » Dawid Kosmal nadzieją olimpijską

W Budapeszcie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich w tenisie stołowym. Rywalizowali zawodnicy wieku 12-13 lat. W węgierskich zawodach uczestniczył Dawid Kosmal z UKS Płomień Limanowa.

Dawid został powołany do Kadry Polski dzięki znakomitym wynikom osiąganym w ogólnopolskich zawodach. Z najlepszymi w Europie w swojej kategorii wiekowej rywalizował w drużynie i indywidualnie. Drużyna Polski zajęła wysokie drugie miejsce przegrywając w finale z Węgrami 3-2. Obok Dawida Kosmala (12 lat) w drużynie znalazł się także Szymon Kolasa (Gorce Nowy Targ) i Patryk Pyśk (Luvena Luboń). Indywidualnie zawodnik UKS Płomień Limanowa zajął piąte miejsce, Kolasa był 6, a Pyśk 8.

Jednym z trenerów odpowiedzialnych za Kadrę był Albert Golonka, szkoleniowiec UKS Płomień Limanowa.