Home » Aktualności » Płomień Zmierza do II Ligi

Rozgrywki ligowe w tenisie stołowym powoli zbliżają się do półmetka. Powody do zadowolenia mają drużyny reprezentujące powiat limanowski.

Po dziesięciu spotkaniach zespół ze Słopnic zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli II ligi. Z utrzymaniem się nie powinno być problemów. W drugiej części sezonu Spektrum chce powalczyć o czołowe lokaty. Słopnicką ekipę w tym sezonie reprezentuje przede wszystkim: Paweł Madzula (40 lat), Adrian Kaim (19 lat), Paweł Bolsęga (22 lata) i Łukasz Matusiak (19 lat).

Bardzo ciekawie jest natomiast w III lidze, gdzie liderem jest Płomień Limanowa z dużymi szansami na awans. O sile zespołu stanowi Piotr Chudoba (35 lat, z Nowego Targu), grający trener Albert Golonka (40 lat), Krystian Gaik (19 lat), Jakub Michalczyk (18 lat), Dawid Rozum (17 lat) i Filip Papież (15 lat).

Prawdziwą rewelacją jest jednak druga drużyna Płomienia występująca również w III lidze. W tej chwili zajmuje wysokie piąte miejsce. Zespół złożony jest z bardzo młodych zawodników: Dawid Kosmal (12 lat), Bartosz Sułkowski (14 lat), Dawid Piechnik (15 lat), Jan Wysowski (14 lat), Kinga Kosmal (17 lat), Grzegorz Olesiak (17 lat) i Mariusz Twaróg (18 lat).

– Chcemy wprowadzić pierwszą drużynę do II ligi – podkreśla Albert Golonka. – Nie będzie to łatwe, bo w ścisłej czołówce trwa bardzo wyrównana walka. Czeka nas niezwykle interesująca rywalizacja w drugiej części sezonu. Stać nas osiągnięcie tego celu. Nie ukrywam, że jeśli wywalczymy awans to w II lidze będą grać również zawodniczy z drugiej drużyny. Chcemy, żeby nasze największe talenty czyli Bartosz Sułkowski i Dawid Kosmal, ogrywali się na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *