Home » Aktualności » Głosowanie na Sportowca Roku 2015

Rozpoczęło się głosowanie na najpopularniejszego sportowca roku 2015 z trenu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego oraz gorlickiego organizowanego przez gazetę krakowską. W plebiscycie można głosować na kandydatów w pięciu kategoriach:

  • sportowiec
  • trener
  • odkrycie
  • drużyna
  • weteran

Limanowski klub UKS Płomień limanowa reprezentują w 4 kategoriach  Albert Golonka, Bartosz Sułkowski oraz Dawid Kosmal.

W kategorii trenera swój głos można oddać na trenerów biorących udział w glosowaniu, wśród których znajduje się : Albert Golonka SMS o treści NST.1 pod numer 72355

W kategorii drużyna można głosować na nasz klub: UKS Płomień Limanowa SMS o treści NSDR.5  pod numer 72355

W kategorii odkrycie można głosować na tenisistę “Płomienia”: Dawid Kosmal SMS o treści NSO.8 pod numer 72355

Ostania kategoria w której bierze udział tenisista „Płomienia” to kategoria Sportowiec: Bartosz Sulkowski SMS o treści NSS.6 pod numer 72355

Drugą możliwością oddania swojego głosu jest wypełnienie kuponu i wysyłanie go na adres: Gazeta Krakowska, ul. Kochanowskiego 14, 33-300 Nowy Sącz z dopiskiem “Sportowiec”.

Poniżej przedstawiamy sylwetki zawodników oraz trenera.

 

PLEBISCYT – Gazeta Krakowska – pt. „ Sportowiec Roku”

Kategoria – Odkrycie roku

 

DSC_2012Dawid KOSMAL /12 lat/ – Należy do grona największych talentów polskiego tenisa stołowego w kategorii żaków obecnie w kategorii młodzików.

Młody zawodnik UKS Płomień Limanowa, w sezonie 2014/2015 zdobył pięć tytułów mistrza Polski.

Złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS, dwa złote medale w Mistrzostwach Polski – kategoria żaków   w grze pojedynczej i podwójnej, dwa złote medale w Mistrzostwach Polski, w starszej kategorii młodzików, gra podwójna i drużynowa (wspólnie z Bartoszem Sułkowskim).

Dominację w kraju w kategorii żaków potwierdził zwyciężając bez problemu w trzech turniejach z cyklu Grand Prix Polski, zajmując pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu PZTS, a także I miejsce w rankingu województwa małopolskiego kategorii żaków.

Reprezentując Polskę zwyciężył w prestiżowym turnieju tenisa stołowego (kategoria żaków) International Open Table Tennis Competition w Budapeszcie, a w marcu w starszej kategorii młodzików wraz ze swoim kolegą klubowym Bartoszem Sułkowskim odniósł zwycięstwo w grze drużynowej i podwójnej w międzynarodowym turnieju Slovak Open Malacky w Malacky k. Bratysławy.

Sezon, 2015/2016 jako młodzik rozpoczął zwycięstwem w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Mini Olimpic Games w Jastrzębiu-Zdroju oraz II miejsca w II Grand Prix Polski     w Zielonej Górze.

Trenerem zawodnika jest Albert Golonka.

PLEBISCYT – Gazeta Krakowska – pt. „ Sportowiec Roku”

Kategoria – Zawodnik

Bartek (Kopiowanie)Bartosz SUŁKOWSKI /14 lat/tenisista stołowy UKS Płomień Limanowa to ścisła czołówka zawodników Polski        w kategorii młodzików w sezonie       2014/ 2015 a obecnie w sezonie 2015/2016 kadetów.

Sezon 2014/2015 w zawodach ogólnopolskich rozpoczął od zdobycia złotego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS w Krakowie. Tytuł ten zdobył wraz ze swoim klubowym kolega Dawidem Kosmalem trzeci raz z rzędu.

W kategorii młodzików na Mistrzostwach Polski zdobył dwa tytuły Mistrza Polski w grze drużynowej             i podwójnej z młodszym kolega Dawidem Kosmalem i brązowy medal w grze pojedynczej w Luboniu.

W zawodach z cyklu Grand Prix Polski w kategorii młodzików zajmował bardzo wysokie miejsca. W II GPP w Bilczy zdobył III miejsce a III GPP w Wałbrzychu zwyciężył zdobywając I miejsce. Wyniki uzyskane w turniejach i zawodach ogólnopolskich dały mu      I miejsce w rankingu województwa małopolskiego i II miejsce w ogólnopolskim rankingu PZTS.

Godnie reprezentował Polskę na mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju Slovak Open Malacky w Malacky k. Bratysławy gdzie wraz z Dawidem Kosmalem zdobył I miejsce w grze drużynowej i podwójnej.

Wraz z uczniami Filpem Golonką, Karolem Sułkowskim walnie przyczynił się do zajęcia IV miejsca SP nr 4 w Limanowe w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w Rawie Mazowieckiej uprzednio zdobywając mistrzostwo województwa. Równie w/wymienieni zawodnicy- uczniowie SP nr 4 zwyciężyli w prestiżowym Finale IX Memoriału Andrzeja Grubby w Sopocie, pośród 32 najlepszych szkół w Polsce w tenisie stołowym a Bartosz Sułkowski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Sopot.

W sezonie 2015/2016 w I Grand Prix Polski kadetów zdobył II miejsce. Ten wynik oraz znakomite wyniki w kategorii młodzików dały Bartoszowi powołanie, przez Polski Związek Tenisa Stołowego, do ścisłej Kadry Narodowej kadetów, co jest największym sukcesem młodego sportowca.

Trenerem zawodnika jest Albert Golonka.

 

PLEBISCYT – Gazeta Krakowska – pt. „ Sportowiec Roku 2015”

Kategoria Trener

ALbert-GOLONKa-237x300Albert GOLONKA – nauczyciel WF, trener tenisa stołowego obecnie dyrektor ZSS nr 4 w Limanowej jest jeden z głównych twórców sukcesów sekcji tenisa stołowego UKS Płomień Limanowa i ZSS nr 4 w Limanowej oraz propagatorem tej dyscypliny sportu w Limanowej. Połączył swoja pasję zawodniczą z bardzo dobrym przygotowaniem pedagogicznym tak ważnym w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Przez wiele lat zwiany był, jako zawodnik, z klubem tenisa stołowego w Tymbarku, z którym awansował i grał w II lidze.

Odniósł kilka sukcesów indywidualnych, przede wszystkim zwycięstwo w WTK seniorów, medale w Mistrzostwach Województwa małopolskiego oraz zdobycie Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Po utworzeniu sekcji w Limanowej, wraz z Lidia Pach, Zdzisławem Sułkowskim i Stanisławem Golonka, organizował szkolenie dzieci i młodzieży. Zdobyte doświadczenie i umiejętności zawodnicze przydały się w nowym klubie, który przygodę z tenisem wyczynowym zaczynał od zera. Pełnił rolę grającego trenera wraz z zawodnikami piął się od V ligi, co roku uzyskiwała awans, aż w końcu dotarł do II ligi gdzie dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo, a raz trzecie miejsce na tym szczeblu rozgrywek wraz ze swoimi zawodnika, dla których był wzorowym trenerem i zawodnikiem.

W 2010 roku zrezygnował z kariery zawodniczej i całkowicie poświęcił się pracy szkoleniowej na rzecz utalentowanych i chętnych dzieci oraz młodzieży.

Zorganizował doskonale funkcjonującą grupę szkoleniowców, którą wraz z nim tworzą Zdzisław Sułkowski i Wojciech Kosmal oraz rodzice wspierający zawodników w trakcie zajęć i zawodów. Zabiegał wraz ze Stanisławem Golonka o bardzo dobre zabezpieczenie w sprzęt i bazę sportową szkoły a także o przychylność sponsorów, którzy wspierają klub finansowo i rzeczowo. Skutecznie zabiegał o indywidualny sponsoring dla czołowych zawodników klubu. Wypromował również bazę szkoły, jako sprzyjający ośrodek do organizacji obozów szkoleniowych dla tenisistów i sportowców z różnych regionów Polski. Od kilku lat wraz z rodzicami organizuje cykliczne, bogate imprezy sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Nawiązał bardzo dobre kontakty z lokalnymi mediami a także zaangażował się w zorganizowanie strony internetowej klubu. Podnosił swoje kwalifikacje uzyskując tytuł instruktora a następnie trenera tenisa stołowego.

Jego wieloletnie zaangażowanie i przede wszystkim systematyczna codzienna praca szkoleniowa i organizacyjna, w ostatnich czterech latach, przyniosła sukcesy zawodnikom Płomienia i uczniom ZSS nr 4 w Limanowej na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, promując Limanową i województwo w Polsce. Obok czołowych zawodników Polski może poszczycić się 20 zawodnikami, którzy od kategorii żaka do juniora osiągają bardzo dobre wyniki w zawodach wojewódzkich, regionalnych a także należą do czołówki drużyn III ligi seniorów prowadzonej przez KOZTS.

Za działalność na rzecz tenisa stołowego został odznaczony Złota Odznaką PZTS, Medalem Przyjaciel Miasta Limanowa, Medalem Za zasługi w sporcie szkolnym – SZS, nagrodami Burmistrza Miasta Limanowa, Dyrektora MOS PL, oraz dwukrotnie na łamach Gazety Krakowskiej dodatek limanowski redaktor Jacek Bugajski przyznał mu w 2014 rok i 2015 tytuł najlepszego trenera Ziemi Limanowskiej

Prezes UKS Płomień Limanowa

     Bartłomiej Wójci

Materiał opracowany na podstawie komunikatów i informacji: PZTS, KOZTS, MSZS, portal limanowa.in, portal UKS Płomień, Gazeta Krakowska

2015-01-31_14.00.542

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *