Home » Aktualności » Płomień Rozpoczyna Sezon od Mocnego Uderzenia

Kinga Kosmal (UKS Płomień Limanowa) zwyciężyła Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Krakowie. Zawodnicy z terenu powiatu limanowskiego zajmowali również wysokie miejsca w Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików.

Kinga Kosmal zdobywając pierwsze miejsce awansował do Grand Prix Polski Juniorów. Na 13 miejsce sklasyfikowana została Kinga Chyl (UKS Płomień). W kategorii chłopców piąte miejsce zajął Łukasz Matusiak (Spektrum Słopnice), szóste Jakub Michalczyk (UKS Płomień), dziewiąty był Krystian Gaik (UKS Płomień), na miejscach 11-12 sklasyfikowany został Dawid Rozum (UKS Płomień) i Adrian Kaim (Spektrum), a na 13 miejscu Mariusz Twaróg (UKS Płomień). W turnieju udział wzięli także: Dawid Kosmal, Kacper Sułkowski, Grzegorz Olesiak, Dawid Piechnik, Filip Papież (wszyscy UKS Płomień).

W Krakowie odbył się również Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. W kategorii dziewcząt dziewiątą była Julia Domiter, trzynasta Julia Odziomek (obie UKS Płomień). Podobnie jak wśród juniorów, awans do Grand Prix Polski dawało pierwsze i drugie miejsce. Jednakże wśród młodzików prawo gry z najlepszymi w Polsce przysługuje (bez konieczności kwalifikacji) Bartoszowi Sułkowskiemu (UKS Płomień, w tej chwili na 3 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej) i Dawidowi Kosmalowi (UKS Płomień, na 5 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *