Home » Aktualności » Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów – Brzeg Dolny

Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów – Brzeg Dolny

W dniach 18-22.06.2014 r. w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Areną zmagań był Kompleks Hotelowo-Sportowy “Rokita” w Brzegu Dolnym.

W turnieju wzięło udział 173 zawodników z całej Polski. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki: Kinga Kosmal, Kinga Chyl.

Kinga Chyl zwyciężyła dwa mecze w swojej grupie: z Julią Gamelską i Sylwią Rodziewicz co dało jej awans do turnieju głównego. W pierwszej rundzie turnieju głównego Kinga przegrała z  Mają Mańkiewicz. Po zaciętym pięciosetowym pojedynku w turnieju pocieszenia Kinga Chyl uległa Agnieszce Pietrzak ostatecznie zajmując miejsce w przedziale 49-64.

Kinga Kosmal w turnieju głównym pokonała: Aleksandrę Zapłatę, Annę Kielar oraz Natalię Kawecką bez straty seta. W ćwierćfinale nasza zawodniczka przegrała z Mają Mańkiewicz 4-1 ostatecznie zajęła wysokie miejsce w przedziale 5-8.

W pierwszej rundzie gry podwójnej kadetek Kinga Kosmal wraz z Angeliką Janik pokonały Martynę Maraszkiewicz oraz Małgorzatę Kałę. W 1/8 finału przegrały z zawodniczkami w składzie Julia Wójcik i Katarzyna Gierach natomiast Kinga Chyl wraz z Urszulą Kwiatkowską uległy w pierwszej rundzie Wiktorią Ziemkiewicz i Elizą Brzęczek.

W grze mieszanej Kinga Kosmal z Jakubem Włostowskim w drugiej rundzie pokonali Jakuba i Katarzynę Gierach. W 1/8 pokonali Przemysława Walaszka oraz Agatę Szczukę 3-2. W ćwierćfinale Kinga z Jakubem przegrali z Aleksandrem Wereckim oraz Katarzyną Hennig kończąc rywalizację w przedziale miejscowym 5-8.

Kinga Chyl wraz z Krzysztofem Petką w pierwszej rundzie przegrali z Maciejem Kicińskim i Alicją Borszowską 3-2.

W fazie grupowej turnieju drużynowego zawodniczki z limanowej wygrały wszystkie swoje mecze tracąc tylko jeden set z drużynami z Bielska – Białej, z Zamościa i Barcina. W ćwierćfinale zawodniczki Płomienia przegrały z drużyna z Brzegu Dolnego 3-1. Zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 5-8.

Julia Ślązak i Aleksander Werecki w turniejach gry pojedynczej, Agata Zakrzewska i Maja Mańkiewicz oraz Aleksander Werecki i Kamil Urbanowicz w turniejach gry podwójnej, a także Julia Ślązak i Kamil Nalepa w turnieju gry mieszanej – oto nowi Indywidualni Mistrzowie Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym.”

Serdecznie gratulujemy udanego występu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *