Home » Aktualności » III Miejsce w Mistrzostwach Polski Żaków

W dniach 21-23 marca 2014 r. na Hali Widowiskowo-Sportowa w Gniewie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków. 

„Zmagania o tytuły mistrzowskie rozpoczną piątkowe eliminacje, prowadzone z podziałem na grupy. W sobotę do rywalizacji włączą się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom w Ogólnopolskim Rankingu lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich. Łącznie w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym wystartuje 167 uczestników (73 dziewcząt i 60 chłopców).”

W turnieju dziewcząt wzięło udział :

  • 32 zawodniczki na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu  oraz po jednej zawodniczce z każdego województwa. Nasz klub w tej kategorii wiekowej reprezentowała Julia Domiter, która awansowała do turnieju z zawodów wojewódzkich.

W turnieju chłopców wzięło udział :

  • 32 zawodników na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu, po jednym zawodniku z każdego województwa oraz 27 zawodników zgłoszonych do udziału w turnieju eliminacyjnym. Nasz klub reprezentował Dawid Kosmal, który był rozstawiony z turniejową „czwórką”.

Wyniki:

Dawid Kosmal, który był rozstawiony z numerem czwartym po bardzo dobrej grze pierwszą porażkę zanotował dopiero w ćwierćfinale z Patrykiem Pyśkiem (LKTS Luboń), ostatecznie zajmując wysokie miejsce
w przedziale 5-8.

W grze podwójnej Dawid grał w parze z Patrykiem Pyśkiem. Młodzi zawodnicy przegrali w półfinale z Patrykiem Dziubą i Maksymilianem Miastowskim zajmując bardzo wysokie III miejsce.

Julia Domiter zakończyła swoją rywalizację w przedziale miejscowym 33-48, a w parze z Klarą Lemańską (MLKS KRAJNA Sępólno Krajeńskie) przegrały mecz w pierwszej rudzie rozgrywek.

Dla Juli jest to pierwsza tego typu impreza i sam awans jak i występ były dużym sukcesem oraz okazją do nabycia doświadczenia w zawodach rangi ogólnopolskiej.

W turnieju młodych zawodników wspierali rodzice oraz trener Albert Golonka.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta w Limanowej na czele z burmistrzem Władysławem Biedą za wsparcie finansowe, które pozwoliło uczestniczyć w Turnieju Ogólnopolskim.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie : pzts.pl , wr.pzts.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *