Home » Aktualności » Mikołajkowy Festyn Sportowy w Limanowej

Limanowa. Wczoraj w ZSS nr 4 w Limanowej odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy. W imprezie wzięło udział łącznie 250 przedszkolaków i uczniów z 7 okolicznych szkół podstawowych. Część z nich rozegrała turniej w tenisa stołowego, pozostali natomiast mogli bawić się na dmuchanym placu zabaw.

Głównym wydarzeniem wczorajszej imprezy w ZSS nr 4 w Limanowej był turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział 70 uczniów szkół podstawowych. Rozgrywki przeprowadzono na siedmiu stołach, w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Nad sprawnym przebiegiem sportowych zmagań czuwali Zdzisław Sułkowski oraz Marta Kasińska, których w sędziowaniu wspomagali uczniowie miejscowego gimnazjum.

 

Otwarcia zawodów dokonała wicedyrektor Bożena Daniel, radny Stanisław Golonka oraz trener i zawodnik klubu UKS Płomień, Albert Golonka.

– Bardzo się cieszę, że dzień Świętego Mikołaja będzie miał w tym roku sportowy charakter – mówił limanowski radny Stanisław Golonka. – Myślę, że będziecie zadowoleni z tej imprezy – zwrócił się do uczniów startujących w rozgrywkach.

Te dzieci, które nie zdecydowały się na branie udziału w turnieju tenisa stołowego, rozgrywanym w szkolnej sali gimnastycznej, mogły skorzystać z wielu innych atrakcji. Jedną z nich, ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych, był dmuchany plac zabaw z kolorowymi zjeżdżalniami.

O bezpieczeństwo dzieci i porządek na szkolnych korytarzach dbali nauczyciele i rodzice. Gdy dzieci po paru godzinach dobrej zabawy poczuły się nieco zmęczone, zostały zaproszone na poczęstunek: kiełbaskę z grilla, ciasto i owoce.

– Impreza przebiegała w sposób radosny, w rodzinnej atmosferze. Myślę, że dzieci były zadowolone, ponieważ każde z nich mogło znaleźć dla siebie ciekawą formę zabawy – mówi inicjator wydarzenia, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS nr 4, Albert Golonka. – Dziękuje rodzicom a w szczególności Pani Agacie Kęska i Małgorzacie Jonak za bardzo dużą pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy także sponsorom, którzy umożliwili zorganizowanie dla uczniów tak wielu atrakcji.

W trakcie trwania imprezy w limanowskiej „czwórce” pojawił się św. Mikołaj ze swoim reniferem. Przechadzał się korytarzami i rozdawał dzieciom upominki i słodycze, pozował także do zdjęć z najmłodszymi.

Na zakończenie do ZSS nr 4 przyjechał burmistrz Limanowej, Władysław Bieda, który wraz z dyrektor szkoły Haliną Golonką, oraz pozostałymi organizatorami i sponsorami, wręczał nagrody rzeczowe, medale, puchary i dyplomy zawodnikom biorącym udział w turnieju.

Impreza odbyła się dzięki organizatorom i sponsorom, którymi byli: Delikatesy Centrum – Łososina Górna (państwo  Etgensowie i Odrzutowie ), Urząd Miasta Limanowa, UKS Płomień Limanowa, ZSS nr 4 w Limanowej oraz Rada Rodziców, Sklep Sportowy „Gol” i Ciastkarnia „Jaś”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *