Home » Aktualności » Udane Starty w Grand Prix Polski – Dawid Kosmal Rewelacją

Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Rywalizując z najlepszymi w Polsce w tej kategorii wiekowej znakomicie spisali się zawodnicy UKS Płomień Limanowa. Niespodzianką turnieju były wyniki osiągane przez Dawida Kosmala.

W rywalizacji młodzików wystąpiło 99 zawodników. Wśród nich dwóch młodych tenisistów Płomienia Bartosz Sułkowski i Dawid Kosmal oraz dwóch zawodników Spektrum Słopnice: Filip Papież i Piotr Dziedzic. Pierwsza szesnastka z I Grand Prix miała zapewniony udział w kolejnych zawodach ogólnopolskich (łącznie w sezonie odbędą się cztery edycje Grand Prix). W tym gronie znaleźli się zawodnicy Płomienia. Bartosz Sułkowski został sklasyfikowany na miejscach 9-12, a Dawid Kosmal na miejscach 12-16. Dziewięcioletni Dawid (ur. w 2004 roku) był rewelacją turnieju, bowiem rywalizował głównie zawodnikami starszymi o trzy lata (w rozgrywkach młodzików udział biorą w zdecydowanej większości młodzi tenisiści urodzeni w 2001 i 2002 roku).

Niewiele brakował, aby w szesnastce znalazł się Filip Papież, który został sklasyfikowany na 18 miejscu. W rywalizacji grupowej odpadł natomiast Piotr Dziedzic. Zawodnicy, którzy nie zdołali awansować do najlepszej szesnastki o prawo gry w II Grand Prix będą walczyli w eliminacjach wojewódzkich.

źródło : limanowa.in

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *