Home » Siatkówka » Siatkarki wycofane z rozgrywek!

Seniorska drużyna siatkarek UKS Płomień Limanowa została wycofana z rozgrywek III ligi. Niedawno zawodniczki trenowane przez Kamila Króla cieszyły się z awansu. Jednak występy w wyższej klasie rozgrywkowej trwały bardzo krótko.

Płomień w obecnym sezonie w czterech spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa. Niestety limanowskie siatkarki w kolejnych spotkaniach już nie zagrają. – Powodem wycofania z rozgrywek III ligi Płomienia są przede wszystkim kłopoty kadrowe i finansowe – powiedział Kamil Król, trener Płomienia. – Pod względem sportowym różnica między czwartą a trzecią ligą jest ogromna. Niestety mamy bardzo wąską kadrę i do tego jeszcze dwie zawodniczki są poważnie kontuzjowane. Występy w III lidze to również większe koszty utrzymania drużyny.

UKS Płomień nie rezygnuje jednak z sekcji kobiecej siatkówki. Nadal kontynuowana będzie praca z kadetkami i młodziczkami. Drużyna seniorek została zawieszona przynajmniej na rok. Jeśli sytuacja kadrowa i finansowa pozwoli to drużyna zostanie zgłoszona w przyszłym sezonie do rozgrywek IV ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *