Home » Aktualności » Dawid Kosmal powołany do reprezentacji Polski!

Młody zawodnik UKS Płomień Limanowa został powołany do reprezentacji Polski Kadetów.

Dawid Kosmal jest uczniem siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Skrzydlnej. Pochodzi z Przenoszy niewielkiej miejscowości w gminie Dobra. Od kilku lat jest zawodnikiem UKS Płomień Limanowa, gdzie trenuje pod okiem Alberta Golonki. Pd względem szkoleniowym wielki wkład w rozwój młodego zawodnika ma również jego ojciec Wojciech Kosmal. Dawid już od kilku lat należy do ścisłej krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. W tym roku przeszedł do rywalizacji wśród kadetów. Szybko mocno zaznaczył swoją obecność w starszej grupie wygrywając niedawno Grand Prix Polski. Występuje także w rozgrywkach seniorów w barwach Płomienia na poziomie drugiej ligi. Polski Związek Tenisa Stołowego bacznie śledzi sportowy rozwój Dawida Kosmala stąd jego powołanie do Kadry Narodowej Kadetów nie jest zaskoczeniem.

– Dawid jest potwierdzeniem, że nawet jeśli pochodzisz z małej miejscowości, to dzięki talentowi i ciężkiej pracy można realizować swoje ambitne marzenia – powiedział Albert Golonka. – Jest wzorem do naśladowania dla innych, bo zdolnych młodych zawodników w różnych dyscyplinach sportowych na naszych terenach nie brakuje.

Polski Związek Tenisa Stołowego powołuje na ITTF Cadet Slovak Open w Bratysławie w terminie 03-05 listopada następujące zawodniczki i zawodników: Elżbieta Kwiatkowska – MKS Rokita Brzeg Dolny, Anna Brzyska – PKS Kolping Jarosław, Zuzanna Sułek – LKTS Luboń, Katarzyna Królikowska – GMKS Strzelec Frysztak, Maciej Kubik – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, Dawid Kosmal – UKS Płomień Limanowa, Damian Korczak – ZKS Drzonków, Patryk Pyśk – LKTS Luboń.

źródło: limanowa.in

Powołanie Dawida Kosmala do wglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *