Home » Aktualności » Dawid Kosmal Najlepszym Kadetem w Polsce

W dniach 22-24.09.2017r. odbył się I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Pierwszym dniem turnieju były piątkowe eliminacje przeprowadzone z podziałem na grupy. Wzięła w nich udział zawodniczka Płomienia Julia Domiter, która pewnie pokonała swoje rywali, dzięki czemu awansowała do turnieju głównego. W sobotę do rywalizacji włączyły się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom w ogólnopolskim rankingu po sezonie 2016/2017 w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

W kategorii kadetów limanowski klub reprezentowali kolejno: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak oraz Karol Sułkowski. Wszyscy zawodnicy Płomienia awansowali do turnieju głównego pokonując swoich przeciwników w turnieju grupowym.

Najlepiej spośród wszystkich zawodników Płomienia spisał się Dawid Kosmal (rozstawiony z nr 7), który okazał się bezkonkurencyjny w całym turnieju. Zawodnik limanowskiego klubu od początku swoich gier pokazywał się z bardzo dobrej strony. Pewnie zwyciężył swoją grupę tracąc tylko 1 set. W turnieju głównym Dawid grał bardzo dobrze, dominując swoich przeciwników – w całym turnieju zawodnik z limanowej przegrał tylko 2 sety.  Warto dodać, że Dawid Kosmal jest kadetem dopiero pierwszy rok.

Kariera Dawida Kosmala nabiera rozpędu, po raz kolejny udowodnił, że potrafi wygrywać z najlepszymi. Do sukcesu Dawida przyczynili się w dużej mierze jego trenerzy Wojciech Kosmal oraz Albert Golonka, wspierający rozwój zawodnika już od wielu lat. Należy również podziękować wszystkim zawodnikom Płomienia, z którymi Dawid na co dzień trenuje. Profesjonalizm młodego sportowca został doceniony przez sponsorów. Dawid jest wspierany przez firmę Aga Sport z Gliwic, przedstawiciela niemieckiej firmy Andro, produkującej odzież oraz sprzęt sportowy. 

Karol Sułkowski zakończył swoje zmagania w turnieju w przedziale miejscowym 25-32, natomiast Miłosz Sawczak uplasował się na 18 miejscu. Julia Domiter zakończyła zmagania w turnieju w przedziale miejscowym 57-64

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów: Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, pani Bożeny Waldowskiej (firma Aga Sport), pana Mieczysława Jońca – szefa firmy Joniec, Pawła Michury – Producenta Stolarki Budowlanej „Midrew” oraz Romana Dudka szefa Zakładów Mięsnych Laskopol z Limanowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *